Jaki kolor wybrać do przedpokoju?


Odpowiednio oświetlony, jasny przedpokój powita Cię przyjazną atmosferą po powrocie do domu. Jest pierwszą rzeczą, jaką zobaczą u Ciebie Twoi goście.


Nasze ulubione kolory


Ostatnie badania wykazały, że ulubionym kolorem mężczyzn w Polsce jest niebieski, zielony i lazurowy 39% ankietowanych głosowało na te kolory. Kobiety wykazały się odrobinę większą odwagą i znajomością trendów: na ich podium znalazły się lazurowy, amarantowy i niebieski wybierane przez 28% zapytanych.
Jeśli szukasz bezpiecznego koloru, wybierz niebieski w dowolnym odcieniu.


Jeśli wolisz modną barwę, wybierz amarant z odcieniem fioletu lub zielony.Czy Twój przedpokój też cierpi na brak światła?


To częsty kłopot. W takim wypadku lepiej postawić na jasne kolory i dobre oświetlenie: świetnie sprawdzi się system linkowy lub mocne żarówki. Światło w przedpokoju zwykle zapalamy rzadko, więc nie będzie generowało dużych kosztów.


Jak ozdobić przedpokój?


Kiedy już wybierzemy kolor ścian i pomalujemy przedpokój, czeka nas najprzyjemniejsza część pracy: dobór dodatków w odpowiednim kolorze. Jednolita ściana może stać się ciekawsza dzięki: naklejce ściennej, zdjęciu, obrazowi, fototapecie.


W ciasnym przedpokoju pomyśl o zawieszeniu lustra lub wstawieniu lustrzanych drzwi do szafy. To praktyczne rozwiązanie, które powiększy pokój optycznie i pozwoli na ostatnie poprawki przed lustrem, gdy będziesz szykować się do wyjścia.
Jeśli masz stosunkowo duży przedpokój, możesz sobie pozwolić na kolory i dekoracje bardziej szalone. Polecamy przede wszystkim dekoracje, które będą witać Twoich miłych gości już w drzwiach:


Pamiętajmy jednak, że przedpokój pełni jeszcze jedną ważną funkcję. To od niego zaczyna się podróż po całym mieszkaniu. Przeważnie jest usytuowany w taki sposób, by można było z niego dotrzeć do każdego pomieszczenia, a co za tym idzie jest w nim wiele drzwi. Jeśli więc wolisz skromniejszą dekorację na ścianie, może warto pomyśleć o ciekawej dekoracji samych drzwi:


Zobacz również: