Idealny pokój dzienny, czyli jak urządzić salon.


Salon jest pokojem, który musi spełnić wiele funkcji. Powinien sprzyjać relaksowi i zapewniać komfortową przestrzeń dla spotkań rodziny i przyjaciół. Podpowiemy Ci, jak urządzić salon, który będzie tętniącym życiem sercem Twojego domu.


Który wystrój salonu wybrać?Salon nowoczesny


Wygodny i przestronny pokój nowoczesny wykorzystuje kontrasty elementów innych stylów. Meble powinny cechować się prostą formą. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie kontrastu czerni i bieli jako kolorów podstawowych. To wspaniale wyeksponuje liczne dodatki we wszystkich kolorach, jakie tylko podpowie nam wyobraźnia: barwne tkaniny, obrazy i inne dekoracje.Salon klasyczny


W klasycznym wystroju pokoju dziennego panuje symetria. Dominują łagodne barwy, biele i beże. Najlepiej zdecydować się na pełen zestaw mebli nawiązujący do klasycyzmu.


Szczególnie stylową dekoracją pokoju klasycznego są kolumny. Mile widziane będą wszelkie pozłacane ozdoby.Dodatki do salonu


Według jednego z internetowych badań, większość respondentów oczekuje od mieszkania funkcjonalności (89 %). Ważna jest także estetyka (74%). 35% opowiedziało się za małą ilością dodatków, a 10% wolało dużą liczbę ozdób. Oznacza to, że najpopularniejszy jest styl prosty i praktyczny, bez dużej ilości akcesoriów.
Spośród dodatków wyróżniają się lampy – nie tylko stanowią ozdobę, lecz także pomagają rozświetlić pokój. W salonie dobrze sprawdzi się lampa podłogowa w pobliżu sofy. Będzie można przy niej wygodnie wypocząć czytając dobrą książkę.
Pięknymi ozdobami do salonu są tkaniny w rozmaitych kolorach: zielone, fiołkowe czy błękitne. Można je zaaranżować na wiele sposobów, jako ozdobę okienną lub okrycie krzeseł czy sof.
Stylowego salon można ozdobić dziełem sztuki. Obraz lub designerska rzeźba wniesie powiew świeżości do każdego wnętrza.

Wyposażenie pokoju dziennego daje nam ogromne możliwości. Szczególnie istotny jest salon - to pokój, w którym najczęściej przyjmujemy gości.

Zobacz również: