Jaka dekoracja ściany w kuchni będzie najlepsza dla Ciebie?


Od pewnego czasu bardzo popularne staje się dekorowanie ścian w kuchni tapetami i fototapetami. Oto kilka pomysłów na zmianę dekoracji ścian kuchennych w sposób oryginalny i nowoczesny.

Zacznijmy od tego, że tapety kuchenne wcale nie muszą zawierać motywu nawiązującego do jedzenia lub picia. Wręcz przeciwnie- czasem lepiej wybrać tapetę z gładkim wzorem, która doda kuchni szyku i elegancji. Tu w szczególności polecane są tapety imitujące kamień lub cegłę.
Tapety do kuchni … i nie tylko


Jeśli masz aneks kuchenny, tapeta może wizualnie oddzielać część kuchenną od części wypoczynkowej. Wystarczy, że na tej samej ścianie, po stronie kuchni zamontujesz tapetę ze wzorem lub kolorem kontrastowym względem tapety w pokoju.


Jeszcze parę lat temu dominował pogląd, że tapetę powinno się naklejać na całą ścianę, a najlepiej na wszystkie ściany w danym pomieszczeniu. Coraz częściej zwraca się jednak uwagę na to, że umieszczenie jednego wzoru na wszystkich ścianach zmniejsza optycznie pomieszczenie, a przy dzisiejszych metrażach mieszkań, nie jest to zabieg mile widziany. Dlatego też, coraz częściej tapety wykorzystuje się tylko na fragmencie ściany, zaznaczając to miejsce wizualnie. Rozwiązanie to polecamy osobom, które w kuchni wygospodarowały nieco miejsca na stół i krzesła. Taka „część jadalniania” przyciąga domowników i często w niej zdarza się, ze to właśnie w niej koncentruje się życie rodzinne. Warto więc zadbać, by ta część kuchni była wyjątkowa.Nie wiesz jaka tapeta do kuchni będzie najlepsza? Zobacz wszystkie nasze wzory


Tapeta od góry do dołu? Niekoniecznie!


Ciekawym sposobem na udekorowanie ścian w kuchni jest zamontowanie tapety między blatem roboczym, a górnymi półkami. W szczególności polecane są tutaj tapety PURO, w których nie trzeba dokładnie dopa¬sowywać wzoru do jego wysokości na rolce obok. Można też zamontować tapetę z deseniem w poziomie.
A jeśli wciąż kuszą cię soczyste owoce, aromatyczna kawa i barwne warzywa to może jednak kuchnia z fototapetą?


Fototapety do kuchni


Nawet jeśli przy każdej ścianie w twojej kuchni stoją meble, nie musisz rezygnować z fototapety kuchennej. Wystarczy, że zamontujesz ją nad blatem roboczym. Jeśli będzie sięgać aż do sufitu, da oczekiwany efekt wizualny i będzie zachwycać dobrym smakiem.


Fototapety kuchenne na całą ścianę


Niegasnąca popularnością w aranżacji wnętrz cieszy się fototapeta w kuchni na całą ścianę. Gustownie wygląda to zwłaszcza wówczas, gdy utrzymamy jeden wspólny akcent kolorystyczny, powtarzający się na fototapecie i na meblach.


Zobacz pozostałe fototapety do kuchni:

Zobacz również: